Τετάρτη 2 Οκτωβρίου 2013

Ξεκίνημα με ήττα για την Ομόνοια

Ήττα της Ομόνοιας στον πρώτο της αγώνας στον 4ο προκριματικό όμιλο του Main Round του UEFA Futsal Cup.

Σε αγώνα που έγινε σήμερα το απόγευμα στην κλειστή αίθουσα «Τάσος Παπαδόπουλος-Ελευθερία», η Ομόνοια έχασε με 6-1 από την Πρωταθλήτρια Σλοβενίας FC Litija.

1-2 ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου, με την Ομόνοια να διεκδικεί βαθμολογικό κέρδος από τον αγώνα.

Όμως οι Σλοβένοι ήταν αυτοί που πέτυχαν το τρίτο τους γκολ πέντε λεπτά πριν το τέλος, εξέλιξη η οποία έφερε απογοήτευση στους ποδοσφαιριστές της Ομόνοιας, με αποτέλεσμα, τα τελευταία λεπτά το σκορ να πάρει διαστάσεις και να φτάσει στο 6-1.

Η εξέλιξη του αγώνα:

3.49: Οι Σλοβένοι ανοίγουν το σκορ με τον Osredkar. .

14.09: Η Ομόνοια ισοφαρίζει με γκολ του Μανώλη. Ο αρχηγός της Ομόνοιας σκόραρε μετά από πάσα του Ανδρέου.

18.34: Ο Pantič πετυχαίνει το 2-1 για τους Σλοβένους.

35'41: Ο Osredkar με το δεύτερο του γκολ, δίνει προβάδισμα δύο τερμάτων στους Σλοβένους, 1-3 το σκορ.

36'41: Ο Pertič πετυχαίνει το 1-4 για την ομάδα του.

38'50: Και πέμπτο γκολ για την FC Litija, με σκόρερ τον Simeunović.

39.31: 1-6 για τους Σλοβένους με τον Pantič.

ΟΜΟΝΟΙΑ (Κ. Μαυρουδής): Μανώλη, Ανδρέου, Σκαμπύλης, Ρομπέρτο, Ουρσέλ (Κοντοδήμητρος, Κυπριανού, Ιωάννου, Οτμάνι, Παπαδόπουλος, Αλεξέγιεβς, Δημητριάδης, Λε Μποετέ, Ιακώβου).

Στον άλλο σημερινό αγώνα, η FK Era-Pack Chrudim εξήλθε ισόπαλη 3-3 με την Baku United FC.

Η Ομόνοια θα αντιμετωπίζει την Τετάρτη την Baku United FC Αγγλίας και την Παρασκευή την FK Era-Pack Chrudim Τσεχίας.
Όλοι οι αγώνες της Ομόνοιας θα γίνουν στο «Τάσος Παπαδόπουλος – Ελευθερία» και θα αρχίζουν στις 18:30.

Εισιτήρια πωλούνται προς 5 ευρώ από την Green Boutique, ενώ θα υπάρχουν και στα ταμεία του Σταδίου τις ημέρες των αγώνων.
Στον Main Round του UEFA Futsal Cup έχουν σχηματιστεί έξι όμιλοι των τεσσάρων ομάδων. Οι δύο πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο θα προκριθούν στον Elite Round.