Τρίτη 15 Οκτωβρίου 2013

Κύπρος-Αλβανία 0-0

Διαβαστε τις καλυτερες φάσεις μεχρι στιγμής

19:38

34’ Καλή ευκαιρία για την Εθνική μας η πρώτη στον αγώνα. Μετά από εκτέλεση φαουλ του Λαμπάν ο Σωτηρίου ανέβηκε για την κεφαλιά, πέρασε λίγο πάνω από το κεφάλι του.

19:34

Μέτρια για την ώρα η εμφάνιση της Εθνικής μας, η οποία δεν κατάφερε σε κανένα σημείο του αγώνα να γίνει επικίνδυνη για την εστία των Αλβανών.

19:33

30' Προσωπική ενέργεια και σουτ από τον Ράμα, η μπάλα λίγο έξω.

19:25

21' Μακρινό σουτ του Κάτσε λίγο έξω.

19:15

12' Σουτ του Ράμα στην αγκαλιά του Γιωργαλλίδη.

19:14
Βάζουν πίεση οι Αλβανοί. Πατούν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο.

19:10
6' Κλασική ευκαιρία για την Αλβανία με τον Σαλίχι να μην μπορεί σε τετ-α-τετ να νικήσει τον Γιωργαλλίδη. Το πλασέ του πήγε έξω.

7/9/2012, Τίρανα:
Αλβανία – Κύπρος 3-1 (Προκριματικά Παγκοσμίου Κυπέλλου)

18:58
Πριν από τον περσινό αγώνα στα Τίρανα, είχαν προηγηθεί άλλες τέσσερεις αναμετρήσεις μεταξύ των δύο χωρών, όλες φιλικές.

18:57
Ο αγώνας Αλβανίας – Κύπρου που έγινε το Σεπτέμβριο του 2012 στα Τίρανα, ήταν ο πρώτος επίσημος αγώνας μεταξύ των δύο χωρών σε οποιαδήποτε διοργάνωση. Η Εθνική Αλβανίας πήρε τη νίκη με 3-1, με το σκορ να διαμορφώνεται στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης αφού, μέχρι το 84ο λεπτό, το σκορ ήταν ισόπαλο 1-1.

18:56

Τον αγώνα θα διαιτητεύσει ο Κροάτης Ivan Bebek με βοηθούς τους συμπατριώτες του Tomislav Petrovic και Miro Grkic και τέταρτο διαιτητή τον Igor Pristovnik.