Δευτέρα 30 Σεπτεμβρίου 2013

Πεντάρα και κορυφή για την Ρόμα

Στην κορυφή του πίνακα φιγουράρει η Ρόμα, η οποία σκόρπισε με 5-0 την Μπολόνια στο «Ολίμπικο». Στην βροχερή Ρώμη, οι «τζαλορόσι» που είχαν τον Βασίλη Τοροσίδη βασικό για πρώτη φορά φέτος, έδειξαν από τη αρχή τις διαθέσεις τους, καθώς στο 26' το σκορ ήταν ήδη 3-0!

Ο Φλορέντσι άνοιξε το σκορ στο 8ο λεπτό, ο Ζερβίνιο στο 17' έκανε το 2-0 κι ο Μπενάτια στο 26' έβαλε πρόωρο τέλος στη σεμνή τελετή «γράφοντας» το 3-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Η Ρόμα δεν άφησε το πόδι από το γκάζι, με τον Ζερβίνιο να σημειώνει και δεύτερο γκολ (62') λίγο πριν αντικατασταθεί, ενώ το σκορ έκλεισε ο Λιάιτς πέντε λεπτά πριν το φινάλε. Στην Μπολόνια έπαιξε βασικός ο Παναγιώτης Κονέ, ενώ ο Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος μπήκε στο 46' στη θέση του Πέρεζ.