Πέμπτη 7 Νοεμβρίου 2013

Live: ΑΠΟΕΛ – Μπορντό

Στις 20:00, στο ΓΣΠ, ο ΑΠΟΕΛ φιλοξενεί την Μπορτνό για την 4η αγωνιστική του Europa League και το Newsit.com.cy σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό της εξελίξεις.

45’ + 02’: Τέλος α’ ημιχρόνου, ΑΠΟΕΛ – Μπορντό 1 – 1.

Ήταν η εκτέλεση κόρνερ, ο Σανέ πιο ψηλά από όλους, άστοχη έξοδος από τον Πάρντο και ισοφάριση για Μπορντο.

45’ + 02’: Γκολ, ΑΠΟΕΛ – Μπορντο 1 – 1.

43’: Πιέζει η Μπορτνό, ψάχνει την ισοφάριση, τα χαλάει όμως την τελευταία στιγμή, να ανέβουνε, φωνάζει ο Δώνης, στους ποδοσφαιριστές του.

39’: Πρώτο καλό σουτ για την Μπορντίο με τον Ομπράνιακ η μπάλα στην αγκαλιά του Πάρντο.

37’: Πρώτη αλλαγή για τον ΑΠΟΕΛ, στη θέση του Αλεξάνδρου, μπαίνει ο Μπούντιμιρ. Σε λίγο θα ξέρουμε αν είναι αναγκαστική αλλαγή ή τακτικής.

(Στο 35’ Μακάμπι – Άινταχτ 3 – 0)

(Στο 30’ Μακάμπι – Άινταχτ 2 – 0)

31’: Καλή φάση για τη Μπορτνό, η ο Πουνζιέ τη σέντρα, σε κόρνερ ο Ολιβέιρα πριν γίνει επικίνδυνη η Γαλλική ομάδα.

30’: Με τη συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού και ενώ το σκορ παραμένει στο 1 – 0, δεν υπάρχουν πολλές φάσεις, καλύτερο το ξεκίνημα για την Μπορντό, από το πεντάλεπτο μέχρι και το 25’, ο ΑΠΟΕΛ είχε τα ηνία και πέτυχε το γκολ, με τη Γαλλική ομάδα να ξαναπαίρνει τα τελευταία πέντε λεπτά την υπεροχή, περισσότερο όμως αυτή είναι φλύαρη.

(Στο 24’ το Μακάμπι – Άιντραχτ και το σκορ είναι 1 – 0 με γκολ του Ζάχαβι στο 14’).

20’: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΠΟΕΛ, με τον Αλωνεύτη να μπαίνει στην περιοχή, μπερδεύτηκε από την πίεση του Πράνιακ και η μπάλα κατέληξε με αδύναμο σουτ στην αγκαλιά του Καρασό.

Ήταν το φάουλ που κέρδισε στον άξονα και περίπου 10 μέτρα έξω από την εστία της Μπορτνό, ο Νεκτάριος Αλεξάνδρου εκτέλεσε και με έναν «κεραυνό», έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι του ανήμπορου να αντιδράσει, Καρασό.

13’: ΓΚΟΛ, ΑΠΟΕΛ – Μπορντό 1 - 0

11’: Σέντρα του Αλωνεύτη, απομάκρυναν σε κόρνερ οι αμυντικοί της Μπορντό.

07’: Στα πρώτα λεπτά, προσπαθούν οι δύο ομάδες να επιβάλλουν το ρυθμό τους, περισσότερο η Μπορντό είναι αυτή που κρατάει την μπάλα περισσότερο.

Στη σέντρα ήταν ο ΑΠΟΕΛ, με τον Πάρντο να έχει την εστία που βλέπει στη Λευκωσία και τον Καρασό, αυτή που βλέπει στη Λεμεσό.

01’: Σέντρα στο ματς…

Περίπου 10.000 κόσμος στο ΓΣΠ, οι ομάδες έτοιμες για τη σέντρα.

Διαβάστε εδώ τι είπε χτες (06 / 11) στη συνέντευξη Τύπου τουΑΠΟΕΛ ο Γιώργος Δώνης.

ΑΠΟΕΛ-Μακάμπι Τελ Αβίβ (22:05)

Αυτή είναι ίσως η τελευταία ευκαιρία του ΑΠΟΕΛ να παραμείνει ζωντανός στην υπόθεση πρόκριση, ψάχνοντας τη νίκη μετά από επτά αποτυχημένες προσπάθειες στην Ευρώπη.

Εκτός για τον ΑΠΟΕΛ είναι οι τραυματίες Γκόμες και Αντωνιάδης.Tην ίδια ώρα στο Ισραήλ, η Μακάμπι Τελ Αβίβ φιλοξενεί τηνΆινταχτ Φρανκφούρτης, στο άλλο ματς του 6ου ομίλου.

Διαιτητές: Σεμπαστιέλ, Ντελφεριέ, Στάλπορτ, Ντε Νεβ, Λαρνότ, Ντιερίκ.

Εντεκάδες:

ΑΠΟΕΛ: Πάρντο, Σέρτζιο, Μπόρδα, Ολιβέιρα, Καμπράλ, Μοράις, Βινίσιους, Χαραλαμπίδης, Αλεξάνδρου, Αλωνεύτης, Μπούντιμιρ.

ΜΠΟΡΝΤΟ: Καρασό, Φομπέ, Σανέ, Μπρεσέ. Πουντζέ, Ομπράνιακ, Σέρτιτς, Ν’Γκουεμό, Μ.Μπιλέι, Τζουσί, Ρολάν.