Τετάρτη 7 Αυγούστου 2013

Α.Ε.Κουκλιών – ΟΜΟΝΟΙΑ 0-2

Νίκη με 0-2 για την ΟΜΟΝΟΙΑ στο φιλικό κόντρα στην ΑΕΚ στα Κούκλια.

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

90′+2 ΓΚΟΛ 0-2 ΑΓΚΟΥΙΑΡ. Εύστοχη εκτέλεση από τον Πορτογάλο

90′+1′ Κερδίζει πέναλτι ο Χατζηβασίλης

84′ Φιλιώτης στη θέση του Σκέμπρι

83′ Κεφαλιά του Γκίκι μετά από σέντρα του Σκέμπρι, μπλοκάρει ο τερματοφύλακας

82′ Φάουλ εκτός περιοχής για την ΑΕΚ, στην εκτέλεση κέρδισαν κόρνερ, όμως έλεγξε η πράσινη άμυνα

78′ Χατζηβασίλης μέσα, έξω ο Πλατινί

67′ Με δύναμη πάνω στον Μορέιρα επιθετικός της ΑΕΚ, τον ρίχνει κάτω αλλά ευτυχώς δεν έχει κάτι σοβαρό.

66′ Έπεσε ο ρυθμός του αγώνα

60′ Αλλαγές. Μέσα Μπρούνο και Σερφά, έξω Σοάρες και Σκάρα

55′ Μπαλιά του Πλατινί, σταματάει ο Σκέμπρι, πατάει στον Γκίκι αλλά πρόλαβαν οι αμυντικοί

49′ Καλή ενέργεια από δεξιά με τον Θεράποντος να συνεργάζεται με Πλατινί και Γκικίεβιτς, με τον μικρό να βγάζει τη σέντρα και τον Σκέμπρι να πιάνει το σουτ, με την μπάλα όμως να κοντράρει σε σώματα

-Μετά τις αλλαγές ο Ρενάτο Μαργκάσα πήγε στο αριστερό άκρο της άμυνας. Στην κορυφή ο Γκίκι, στο φτερό ο Θεράποντος

46 “ Ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο

Αλλαγές:

Μέσα: Λέο, Αλαμπί, Γκικίεβιτς, Θεράποντος

Έξω: Ρουσιάς, Τέιλορ, Χαραλάμπους, Εμπέμπα

45′ Τέλος Ημιχρόνου

36′ ΓΚΟΛ 0-1 Σκέμπρι. Μετά από σέντρα του Πλατινί, ο Μαλτέζος σκοράρει με κεφαλιά ψαράκι.

34′ Δοκιμάζει με μακρινή εκτέλεση ο Μαργκάσα, περισσότερο σαν σέντρα, μπλοκάρει ο τερματοφύλακας

30′ Κεφαλιά του Σκέμπρι μετά από σέντρα του Τέιλορ, πάνω από τα δοκάρια

28′ Ωραία μεταβίβαση του Πλατινί στο Ρουσιά που δεν μπόρεσε να στοπάρει την μπάλα στην περιοχή

27′ Κόρνερ για την ΟΜΟΝΟΙΑ, που δεν το εκμεταλλεύεται

26′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ μετά από λάθος του Εμπέμπα. Πήγε να διώξει ο Αφρικανός ανάμεσα σε 2 παίκτες, έχασε την μπάλα και ο παίκτης της ΑΕΚ έπιασε το σουτ, με τον Μορέιρα όμως να αποκρούει δύσκολα.

24′ Διακοπή για νερό

22′ Εκτέλεση φάουλ για τα Κούκλια, πάνω από την εστία του Μορέιρα

18′ Αδύναμη κεφαλιά στην περιοχή, ελέγχει ο Μορέιρα

14′ Καλή ενέργεια του Ρουσιά που βρέθηκε δεξιά. Η πάσα του όμως προς την περιοχή δεν πέρασε.

11′ Πρώτο κόρνερ στον αγώνα, για τον αντίπαλο που έφτιαξε 1-2 φάσεις.

10′ Τίποτε ουσιαστικό στα πρώτα δέκα λεπτά του αγώνα

1′ Έναρξη αγώνα

ΟΜΟΝΟΙΑ: Μορέιρα, Κυριάκου, Χαραλάμπους, Εμπέμπα, Σκάρα, Σοάρες, Μαργκάσα, Σκέμπρι, Τέιλορ, Πλατινί, Ρουσιάς

- Καθυστερεί η έναρξη του αγώνα, λόγω τρύπας στα δίκτυα!

- Το περιβραχιόνιο φοράει ο Χάρης Κυριάκου. Καιρό είχαμε να δούμε παίκτη των ακαδημιών μας με περιβραχιόνιο.

*Ο Τόνι Σαβέφσκι επέλεξε για το σημερινό φιλικό να κάνει μερικές δοκιμές. Με βάση τα πρώτα έντεκα ονόματα, ο κόουτς έχει τον Άνθονυ Σκαραμοτσίνο στο κέντρο της άμυνας, τον Ονησίφορο Ρουσιά στην κορυφή της επίθεσης με τους Πλατινί και Τέιλορ στα άκρα και τον Σκέμπρι ρε ρόλο… αντι-Ασσίς.