Τρίτη 8 Απριλίου 2014

ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΑ - ΚΥΠΕΛΛΟ : Στα ημιτελικά Ομόνοια, ΑΠΟΕΛ και Ανόρθωση

Το μεγάλο ματς της βραδιάς διεξήχθηκε στο Θεμιστόκλειο εκεί όπου η Ανόρθωσις κατάφερε να δαμάσει την Αναγέννηση Δερύνειας με 3-1 και να πάρει την πρόκριση στην ημιτελική φάση.

Η Αναγέννηση πήρε το πρώτο σετ με 25-22 και έδειξε ότι ήταν ικανή να ανατρέψει την όλη κατάσταση. Ομως η Ανόρθωσις κατάφερε να επικρατήσει στα επόμενα τρία σετ (25-20, 26-24, 28-26) και να πάρει τη νίκη και την πρόκριση στην ημιτελική φάση όπου θα αντιμετωπίσει την Pokka ΑΕ Καραβά.

Η LKV Bul Cheese Ομόνοια πέρασε στην ημιτελική φάση με δεύτερη νίκη επί του Kings Avenue Mall Παφιακού αυτή τη φορά με 3-1. Ολα όμως είχαν τελειώσει από το πρώτο σετ όταν το πήρε η Ομόνοια και το ματς έχασε το ενδιαφέρον του. Προηγήθηκε η Ομόνοια με 2-0 σετ (25-21, 30-28) ο Παφιακός ισοφάρισε σε 2-2 (25-20, 25-18) και στο τάι μπρεικ η Ομόνοια επικράτησε με 15-9 και πήρε τη νίκη με 3-2 σετ. Ετσι στον ημιτελικό θα αντιμετωπίσει το ΑΠΟΕΛ.

Το ΑΠΟΕΛ πέρασε στον ημιτελικό με δεύτερη νίκη επί της Ολυμπιάς Φρενάρους. Και εδώ όλα τέλειωσαν από το πρώτο σετ και το ματς στη συνέχεια δεν έχει ενδιαφέρον αφού η πρόκριση είχε κριθεί. Πήρε το πρώτο σετ το ΑΠΟΕΛ με 25-17, ισοφάρισε η Ολυμπιάς Φρενάρους κερδίζοντας το σετ με 25-18 και τα επόμενα δύο σετ πήρε το ΑΠΟΕΛ με 25-14 και 25-13 παίρνοντας έτσι μια δεύτερη νίκη σε βάρος της αντιπάλου του.

Με μία ώρα καθυστέρηση άρχισε ο αγώνας μεταξύ των ομάδων Νέα Σαλαμίνα - Pokka ΑΕ Καραβά στο Σπύρος Κυπριανού λόγω προβλήματος στο φιλέ.

Ανόρθωσις - Αναγέννηση 3-1 (22-25, 25-20, 26-24, 28-26)

Παφιακός - Ομόνοια 2-3 (21-25, 28-30, 25-20, 25-18, 09-15)

Ολυμπιάς Φρ. - ΑΠΟΕΛ 1-3 (17-25, 25-18, 14-25, 13-25)

Νέα Σαλαμίνα - ΑΕ Καραβά 2-2 (25-18, 22-25, 25-21, 20-25, 00-00) σε εξέλιξη

--> ΑΦΟΥ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΚΑΝΕ ΕΝΑ LIKE  ΕΔΩ ---ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΤΟ APPLICATION ΣΤΟ ANDROID ΚΙΝΗΤΟ Ή TABLET ΣΑΣ   Ε Δ Ω <---