Δευτέρα 19 Αυγούστου 2013

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Συνέτριψε με 7-0 τη Λεβάντε!

Άγριες διαθέσεις έδειξε η Μπαρτσελόνα στην πρεμιέρα της στη φετινή Primera Division, καθώς διέλυσε με 7-0 τη Λεβάντε στο "Καμπ Νόου".

Οι Καταλανοί άνοιξαν το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό με τον Αλέξις Σάντσες, ενώ το ημίχρονο έκλεισε με 6-0 για τους "μπλαουγκράνα", με τον Μέσι να προσθέτει άλλα δύο γκολ και τους Άλβες, Πέδρο και Τσάβι από ένα.

Στο 64ο λεπτό, το γήπεδο σείστηκε κατά την είσοδο του Νεϊμάρ στον αγώνα, με τον Βραζιλιάνο σούπερ σταρ όμως να μην βρίσκει δίχτυα στο ντεμπούτο του. Το τελικό 7-0 διαμόρφωσε ο Πέδρο στο 73'.

ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ: Βαλδές, Άλβες, Πικέ, Μαστσεράνο, Αντριάνο, Μπουσκέτς, Τσάβι, Φάμπρεγας, Σάντσες (64' Νεϊμάρ), Πέδρο (76' Τέγιο), Μέσι (71' Ινιέστα)

ΛΕΒΑΝΤΕ: Νάβας, Λόπεθ, Ναβάρο, Ρόδας, Χουανφράν, Σιμάο (46' Παγιαρδό), Πίντο (46' Ελ Αντουά), Τσουμέτρα, Ελ Ζαρ (64' Ίβανσιτς), Γκαρθία, Μπαράλ

Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής:

Σάββατο 17/08

Ρεάλ Σοθιεδάδ - Χετάφε 2-0 (42' Βέλα, 70' Σεφέροβιτς)

Βαγιαδολίδ - Αθλέτικ Μπιλμπάο 1-2 (31' Έμπερτ / 28' Σουσαέτα, 50' Μουνιαΐν)

Βαλένθια - Μάλαγα 1-0 (65' Κόστα)

Κυριακή 18/08

Μπαρτσελόνα - Λεβάντε 7-0 (3' Σάντσες, 12', 42' πέν. Μέσι, 23' Άλβες, 26', 73' Πέδρο, 45' Τσάβι)

Ρεάλ Μαδρίτης - Μπέτις (22:00)

Οσασούνα - Γρανάδα (22:00)

Σεβίλλη - Ατλέτικο Μαδρίτης (00:00)