Σάββατο 1 Φεβρουαρίου 2014

ΑΕΚ-ΑΠΟΛΛΩΝ 1-3 - Μια τυπική μέρα στο γραφείο

Έκανε κι αυτή τη φορά τη δουλειά του ο Απόλλωνας που κέρδισε με 3-1την ΑΕΚ στο «Παφιακό» για να φτάσει τους 44 βαθμούς. Δυο γκολ ο Παπουλής και ένα ο Σανγκόι.

Α’ Μέρος
Ο γνωστός «σβηστός» αλλά ουσιαστικός Απόλλωνας έκανε την εμφάνιση του και στο «Παφιακό» αφού χωρίς να πιάσει καλή απόδοση ή να έχει πολλές ευκαιρίες πήγε στα αποδυτήρια με προβάδισμα. Πρώτη απείλησε η ΑΕΚ με ένα σουτ του Βράτζικαν στο 8’ ενώ ένα λεπτό μετά ο Παπουλής με ατομική ενέργεια βρέθηκε φάτσα με τον Καιρίνο αλλά αστόχησε. Κάπου εκεί οι φάσεις στέρεψαν αφού είδαμε περίπου 25 λεπτά μπάλα όπου δεν έγινε τίποτα αξιοσημείωτο. Μετά το 35’ κινήθηκε ο Μέριεμ και μαζί του ο Απόλλωνας με τον Γάλλο στην πρώτη μπαλιά του να σημαδεύει τον Λόπες που δεν πρόλαβε ενώ στη δεύτερη ο Παπουλής στο 40’ με διαγώνιο σουτ σκόραρε.

Β’ Μέρος
Είναι η πιο ουσιαστική ομάδα του πρωταθλήματος αυτή του Χριστάκη Χριστοφόρου και έτσι δε ξένισε κανένα ο τρόπος που «σκότωσε» το ματς μέσα σε δυο λεπτά. Στο 56’ ο Σανγκόι με ένα άψογο πλασέ έβαλε το δεύτερο ενώ στο 58’ έβγαλε τη μπαλιά για το 3-0 που έκανε με σουτ ο Παπουλής. Όλα πια τελείωσαν με τους δυο τεχνικούς να αρχίζουν τις αλλαγές ενόψει εμβόλιμης αγωνιστικής, όμως η ΑΕΚ συνέχισε να το προσπαθεί. Στο 75’ δικαιώθηκε καθώς με κεφαλιά του Αράμπα μείωσε, ενώ ο ίδιος παίκτης είχε άλλη μια καλή στιγμή με τον Βάλε να του αρνείται δεύτερο γκολ στο 79’.

ΑΕΚ (Ιωάννου): Καιρίνος, Μακρής, Πικραμμένος, Πίτσιλλος, Σάββα(68’ Αράμπα), Σέρτζιο, Σιέλης, Ντε Μπρούνο(60’ Παχταλιάς), Σταμπολίεφ(59’ Γκονζάλες), Γουέσλεμ, Βράντζικαν

Απόλλων (Χριστοφόρου): Βάλε, Ντανανάε(62’ Ρόχας), Ρομπέρ, Χαραλάμπους, Γκουγιόν, Χαμντανί ,Μεριέμ ,Λόπες(73’ Κωνσταντίνου) ,Παπουλλής(67’ Κυριάκου) ,Σανγκόι ,Γκαρσία

--> ΚΑΝΤΕ LIKE  ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΜΕΡΩΝΕΣΤΕ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΠΙΛΕΓΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΓΙΑ ΕΣΑΣ - ΟΛΑ ΟΣΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ<--- ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΤΟ APPLICATION ΣΤΟ ANDROID ΚΙΝΗΤΟ Ή TABLET ΣΑΣ   Ε Δ Ω <---

Source : www,24sports.com.cy