Κυριακή 12 Ιανουαρίου 2014

Πάτησε στην κορυφή ο Μουρίνιο

Για πρώτη φορά μετά από πολλούς μήνες η κορυφή της βαθμολογίας ανήκει στην Τσέλσι, που επικράτησε με 2-0 εκτός έδρας επί της Χαλ, για την 21η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ και έφτασε τους 46 βαθμούς.

Το πρώτο ημίχρονο έμεινε στο 0-0 με την Χαλ να δείχνει «μάχιμη» για ακόμα ένα παιχνίδι στην έδρα της και την Τσέλσι να πιέζει προς το τέλος του 45λέπτου.

Καλύτερη ευκαιρία ήταν για τους «μπλε» το σουτ του Όσκαρ στο 33΄που απέκρουσε ο Μακ Γκρέγκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο το σκορ άνοιξε ο Αζάρ, που ταλαιπώρησε πολύ την άμυνα της Χαλ και έκανε το 1-0 στο 56΄.

Οι «μπλε» κυνήγησαν ακόμα ένα δεύτερο γκολ, το οποίο ήρθε από τον Φερνάντο Τόρες στο 87΄. Ο Ισπανός επιθετικός σκόραρε ένα πολύ ωραίο γκολ, που ήταν και το τέταρτο του στο αγγλικό πρωτάθλημα για αυτή την σεζόν και δεύτερο για το 2014. Ο Τόρες σήμερα έκανε την 200η του εμφάνιση στην Πρέμιερ Λιγκ.

---> ΚΑΝΤΕ LIKE  ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΜΕΡΩΝΕΣΤΕ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΠΙΛΕΓΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΓΙΑ ΕΣΑΣ - ΟΛΑ ΟΣΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ<---