Κυριακή Ιανουάριος 12, 2014

15:42

40' στον Αγκουιάρ.

15:40

Ο Σανγκόι πέρασε από πλάγια και τον Μορέιρα, έβγαλε την μπαλιά και με κεφαλιά ο Παπουλής έδωσε προβάδισμα δυο τερμάτων στον Απόλλωνα.

15:39

39' 0-2 για τον Απόλλωνα με τον Παπουλή.

15:37

35’ Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα, με τον Μερκή να μην μπορεί από κοντά να νικήσει τον Μορέιρα.

15:34

Έχασε μεγάλη ευκαιρία η Ομόνοια να φέρει τον αγώνα στα ίσα.

15:33

Ο Στυλιανού δέχθηκε την 4η κίτρινη κάρτα.

15:32

Δοκάρι από την εκτέλεση του Αγκουιάρ.

15:31

Αυτή την φορά ήταν σωστός ο διαιτητής.

15:30

29' Πέναλτι για την Ομόνοια και κίτρινη στον Συτλιανού.

15:29

28’ Σουτ του Αλίπιο, πολύ ψηλά.

15:28

26' στον Παπουλή.

15:27

Δέχθηκε και κίτρινη ο Θερβέρα.

15:26

Μεγάλο λάθος του Ψευδιώτη. Δεν υπήρχε κάτι στη σύγκρουση Γκίε και Θερβέρα.

15:25

24' 0-1 για τον Απόλλωνα με τον Σανγκόι.

15:24

23' Πέναλτι για τον Απόλλωνα.

15:21

Περνά ανεκμετάλλευτο για τους γαλάζιους.

15:20

18’ Σέντρα σουτ του Ρομπέρ, δύσκολα σε κόρνερ ο Μορέιρα.

15:18

17’ Πρώτο σου του Απόλλωνα στον αγώνα, με τον Μεριέμ, άστοχο.

15:17

Αλλάζουν τα πλάνα του Λοτίνα μετά και την γρήγορη αναγκαστική αλλαγή.

15:16

14' αναγκαστική για την Ομόνοια, εκτός ο Αντράντε μέσα ο Αλαμπί.

15:14

Δεν συνεχίζει ο Πορτογάλος κεντρικός αμυντικός. Στη θέση του ο Αλαμπί σε λίγα λεπτά.

15:13

Πρόβλημα με Αντράντε. Μάλλον δεν θα συνεχίσει. Ετοιμάζει Αλαμπί ο Λοτίνα.

15:12

Μπήκαν δυνατά οι πράσινοι στον αγώνα.

15:12

10’ Τετ-α-τετ του Αλίπιο μετά από κάθετη μπαλιά του Πλατινί, κερδισμένος ο Βάλε.

15:11

8' Σέντρα του Λεάντρο ο Σκέμπρι δεν μπορεί από κοντά.

15:08

5’ Πρώτου σουτ του αγώνα από πλευράς Ομόνοιας με τον Σκέμπρι. Καλό σουτ του Μαλτέζου, λίγο έξω από την εστία του Βάλε.

15:07

4’ Πρώτη προϋπόθεση για τον Απόλλωνα, γέμισμα του Μεριέμ, βγαίνει από την περιοχή του ο Μορέιρα και με κεφαλιά διώχνει την μπάλα.

14:43

Πράσινη προϊστορία στο ΓΣΠ τα τελευταία 14 χρόνια. Η Ομόνοια μετρά 10 νίκες, ο Απόλλων μια και τρία παιχνίδια ολοκληρώθηκαν ισόπαλα.

14:41

Αήττητοι στην έδρα τους οι πράσινοι, μια ήττα μετρούν οι γαλάζιοι εκτός έδρας.

14:32

Στην 15η αγωνιστική η Ομόνοια επικράτησε εκτός έδρας της ΕΝΠ με 3-0 και ο Απόλλωνας έμεινε στην ισοπαλία 1-1 με την Ανόρθωση.

14:29

Η καλύτερη επίθεση λοιπόν Ομόνοια με 31 γκολ απέναντι στην καλύτερη άμυνα με 9 Απόλλων.

14:28

Οι γαλάζιοι μετρούν 10 νίκες, 2 ισοπαλίες και 3 ήττες. 22 τέρματα υπέρ και 9 κατά.

14:26

Οι πράσινοι μετρούν 9 νίκες, 3 ισοπαλίες και 3 ήττες. 31 τέρματα υπέρ και 12 κατά.

14:23

Στον πρώτο γύρο οι γαλάζιοι της Λεμεσού επικράτησαν τους πράσινους με 1-0, με γκολ του Σανγκόι στο πρώτο λεπτό της αναμέτρησης.

14:21

Διαιτητής: Κώστας Ψευδιώτης
Βοηθοί: Τζιαπούρας και Δημητρίου
4ος : Γιάννης Αναστασίου

14:20

Τέσσερις αλλαγές για τον Χριστάκη Χριστοφόρου σε σχέση με τον αγώνα κυπέλλου με τη Νέα Σαλαμίνα. Ο Βασιλείου, Στυλιανού, Μερκής και Μεριέμ αντί των Ρέινα, Ντανανάε, Χαραλάμπους και Γκουγιόν.

14:17

Ο Ισπανός τεχνικός προχώρησε σε μία αλλαγή σε σχέση με τον αγώνα με την ΕΝΠ. Ο Αντράντε πήρε τη θέση του Αλαμπί.