Τρίτη 4 Ιουνίου 2013

Σαράποβα και Γιάνκοβιτς στον προημιτελικό!

Η Σαράποβα συνεχίζει την προσπάθειά της για υπεράσπιση του τίτλου μετά την επικράτησή της επί της Σλοαν Στίφενς με 2-0 σετ.

Η ρωσίδα τενίστρια δεν δυσκολεύτηκε να πάρει τη νίκη σε 1 ώρα και 29 λεπτά με 6-4, 6-3 χωρίς να χάσει σετ για ακόμη ένα παιχνίδι.

Το πρώτο μπρέικ πέτυχε η Μάσα στο 7ο γκέιμ και έτσι οδηγήθηκε στο 6-4 μετά από 37 λεπτά αγώνα.

Στο δεύτερο σετ η αμερικανίδα προέβαλε την αντίστασή της, όμως με το μπρέικ στο 5ο γκέιμ η Σαράποβα έφτασε στη νίκη. Αντίπαλος της Μάσα στον προημιτελικό θα είναι η Γελένα Γιάνκοβιτς που νίκησε εύκολα την Χάμπτον με 2-0 σετ (6-0, 6-2).

Η σέρβα δεν αντιμετώπισε δυσκολίες στο παιχνίδι της και έφτασε έτσι μετά από 3 χρόνια ξανά στη φάση των "8" του Rolan Garros. Roland Garros - 4ος γύρος Δευτέρα (03/06): Βικτόρια Αζαρένκα (Λευκορωσία) - Φραντσέσκα Σκιαβόνε (Ιταλία) 6-3, 6-0 Μαρία Κιριλένκο (Ρωσία)...