Δευτέρα 4 Νοεμβρίου 2013

Σκόραρε δύο φορές στο 90΄ «γυρίζοντας» το ματς! - Ανόρθωση – Ένωση 3-2

Με πέναλτι του Γκονζάλο Γκαρσία στις καθυστερήσεις, η Ανόρθωση νίκησε με 3-2 την ΕΝΠ και ανέβηκε στους 18 βαθμούς.

Η ΕΝΠ παρέμεινε στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας με -2 βαθμούς, δεχόμενη σήμερα την 7η ήττα της σε οκτώ αγώνες.

Η ομάδα του Παραλιμνιού ήταν μπροστά στο σκορ μέχρι το 90ο λεπτό, οπόταν και ο Γκριγκαλασβίλι ισοφάρισε σε 2-2, για να έρθει το νικητήριο γκολ τρία λεπτά μετά από το πέναλτι του Γκαρσία.

Η Ανόρθωση, η οποία έχασε και πέναλτι στο 82' (ο Μάστρου απόκρουσε την εκτέλεση του Κολαούτι), προηγήθηκε στο σκορ στο 45' με τον Αλέξα.

Τα τέρματα της ΕΝΠ τα σημείωσαν ο Ζανέττου στο 53΄ και ο Λόπες στο 56΄, ενώ λίγο αργότερα, στο 65', οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής τους Γκαλ με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Ανόρθωση: Βέγκα, Άντιτς (66' Γκαρσία), Γκάλαμαζ, Παβίσεβιτς, Σιέλης (58' Αβραάμ), Μάκος, Αλέξα, Γκριγκαλασβίλι, Φοφανά, Οκκάς (58' Μπεν Σοσιάν), Κολαούτι.

Ένωση: Μάστρου, Μουλαζίμης, Γκαλ, Κωνσταντίνου, Αγκούλο, Κοσμάς, Γκάβριτς, Τσιακλής, Λόπες, Τόφας (18' Πιερέττης, 89' Σωτηρίου), Ζαννέτου (80' Αρέστη).

Διαιτητής: Γιάννης Αναστασίου.