Πέμπτη 1 Αυγούστου 2013

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - ΑΕΚ 0-2: : Κέρδισε και επιστρέφει

Η ΑΕΚ έκλεισε με νίκη τα φιλικά της παιχνίδια στην Πολωνία κερδίζοντας την Termalica Bruk-Bet Nieciecza (Πολωνία Β' κατηγορία) με 2-0. Τα γκολ της ομάδας πέτυχαν οι Παύλου και Λουσέρο στο δεύτερο ημίχρονο.

Η ομάδα της ΑΕΚ ξεκίνησε τον αγώνα με τους: Negri, Catala, Μαραγκός, Μέρτακκας, Εγγλέζου, Σκοπελίτης, Lucero, Tomas, Πάυλου, Ivanko, Ν. Μυτίδης.

Το live του άγώνα
1ο ημίχρονο
20' Απόκρουση Negri σε κεφαλιά του επιθετικού της Termalica από την μικρή περιοχή
30' Απευθείας εκτέλεση του Παύλου κόντρα σε αμυντικό και λίγο άουτ
36' Κάθετη πάσα του Tomas στον Ivanko μόνος με τον τερματοφύλακα πλάσαρει αλλά απεκρούει
38' Σούτ από τον Ivanko έξω από την περιοχή απόκρουση τερματοφύλακα
47' Λήξη 1ου ημιχρόνου
2ο ημίχρονο
Αλλαγές: Lopez, Megrelashvili, Van Dijk, Μιχαλόπουλος, Pintado
55' Φάση διαρκείας στην περιοχή της Termalica, σουτ από Tomas απόκρουση τερματοφύλακα, η μπάλα φτάνει στον Pintado πού σουτάρει και κοντράρει σε αμυντικό για κόρενερ
64' Γκόλ για ΑΕΚ 0-1-Καταπληκτική ατομική ενέργεια από Μιχαλόπουλο από δεξία και σέντρα στην περιοχή, ο Pintado αφήνει στον Πάυλου ο οποίος με δυνατό ευθύβολο σούτ σκοράρει
70' Γκόλ για ΑΕΚ 0-2-Ατομική ενέργεια Lucero σέντρα-σούτ στην μικρή περιοχή κόντρα σε αμυντικό και η μπάλα καταλήγει στα δίκτυα του αντιπάλου
71' Σέντρα του Magrelishvili από αριστερά απεκρούει ο τερματοφύλακας ασταθώς όμως ο Pintado δεν καταφέρνει να σκοράρει
73' Σούτ από Παύλου έξω από την περιοχή λίγο έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι
74' Αλλαγή ο Κυπριανού στην θέση του Lucero
81' Συρτή σέντρα Lopes από δεξιά καλό πλασέ από Pintado δύσκολη απόκρουση τερματοφύλακα
84' Κάθετη πάσα του Tomas στον Pintado ο οποίος κάνει δυνατό σούτ λίγο έξω
92' Τελικό σκόρ Termalica-AEK 0-2

Εκτός αποστολής ήταν ο Ζ. Μυτίδης μετά τον τραυματισμό του στον αγκώνα όπως επίσης και οι Murillo και Castroλόγω μικροτραυματισμών (σφίξιμο στον δικέφαλο και γαστροκνήμιο αντίστοιχα).