Πέμπτη 21 Αυγούστου 2014

Live AEΛ - Τότεναμ: 1 - 1

Καλησπέρα σας... Μαζί θα παρακολουθήσουμε ζωντανά την αναμέτρηση της ΑΕΛ απέναντι στην δημοφιλή Τότεναμ μέσα από το Α.Παπαδόπουλος για τα πλέι οφ του Γιουρόπα Λίγκ. Σέντρα στις 19:00.

74' ΓΚΟΛ 1-1. Ισοφαρίζει η Τότεναμ με σουτ του Σολντάδο

73' Τακμπαντζουμί στη θέση του Γκικίεβιτς

70' Πολύ καλή φάση για την Τότεναμ. Ο Κέιν κάνει το κοντινό σουτ, ο Φεγκρούς απέκρουσε εκπληκτικά με την μπάλα να χτυπά στο δοκάρι και να απομακρύνεται

67' Δεύτερη αλλαγή για την αγγλική ομάδα. Ο Ντεμπελέ αντί του Χόλτμπι

67' Πρώτη αλλαγή και για την ΑΕΛ. Ο Ελευθερίου στη θέση του Μπαρσέλος

65' Η Τότεναμ έχει ρίξει πολύ τον ρυθμό της σε αντίθεση με την ΑΕΛ που προσπαθεί δυναμικά να κρατήσει το σκορ

59' Πρώτη αλλαγή για την Τότεναμ. Ο Μπεζερά στη θέση του Παουλίνιο

58' Κίτρινη στον Σολδάδο

50' Ο Καρλίτος έκανε το σουτ, η μπάλα στο εξωτερικό των δικτύων

46' Ο Μπαρσέλος έκανε το σουτ η μπάλα όμως χτύπησε σε αμυντικό και κατέληξε κόρνερ

ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΜΕΡΟΥΣ

ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

38' Κίτρινη κάρτα στον Καντού για σκληρό μαρκάρισμα.

36' Κίτρινη κάρτα στον Χόλντμπι

33' Πολύ καλή ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Σαντινέρο έφυγε πίσω από την άμυνα, αλλά ο Λορίς απέκρουσε το πλασέ του το πλασέ του.

29' Μακρινό σουτ από τον Κέιν, ο Φεκγρους πανέτοιμος αποκρούει.

24' Η ΑΕΛ έχει πάρει ψυχολογία μετά το τέρμα, κρατάει την μπάλα περισσότερο και πιέζει

14' ΓΚΟΛΛΛΛ!! 1-0 Η ΑΕΛ. Ο Σαρντινέρο εκλεταλεύτηκε λάθος των αμυντικών της Τότεναμ , μπήκε στην περιοχή και με εκπληκτικό πλασέ άνοιξε το σκορ.

12' Ο Κέιν εκτέλεσε το φάουλ η μπάλα πάνω από τα δοκάρια

5' Πολύ καλή φάση για την Τότεναμ. Ο Σολτάδο μετά από απόκρουση του Φεγκρους έκανε το σουτ αλλά η μπάλα πέρασε έξω

19:00 Έναρξη αγώνα

- Eκπληκτική η ατμόσφαιρα και η υποδοχή των παικτών από τους οπαδούς της ΑΕΛ

Ένα από τα σπουδαιότερα παιχνίδια στην ιστορία της θα δώσει η ΑΕΛ σε πολύ λίγο απέναντι στην Τότεναμ. Οι παίκτες του Ιβαϊλο Πέτεφ, θα τα δώσουν όλα προκειμένου η πρόκριση να ξεκαθαρίσει μέσα στο Λονδίνο στις 28 Αυγούστου. Δύσκολη η αποστολή τους , αλλά όχι ακατόρθωτη...

Η ΑΕΛ συμμετέχει στα πλέι οφ του Γιουρόπα μετά τον αποκλεισμό της από την Ζενίτ στον 3ο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ, ενώ η Τότεναμ θα αγωνιστεί για πρώτη φορά φέτος σε Ευρωπαϊκό παιχνίδι.

ΓΗΠΕΔΟ: «Αντώνης Παπαδόπουλος»

Διαιτητές: Μανουέλ Σόουζα, Ρ. Σάντος, Τ. Ρότσα (Πορτογαλία)

Ενδεκάδες:

ΑΕΛ: Φεγκρούς, Σιέλης, Καντού, Καρλίτος, Εντμάρ, Νικολάου, Κουεντελεγέ, Μπεμπέ, Μπαρσέλος, Σαρντινέρο, Γκιγκίεβιτς

ΤΟΤΕΝΑΜ: Γιορίς, Νότον, Ντάιερ, Βερτόνχεν, Ντέιβις, Μπενταλέμπ, Παουλίνιο, Χόλτμπι, Τάουνσεντ, Κέιν, Σολδάδο

- Στον πάγκο της ΑΕΛ οι Ρομέρο, Εσπάνια, Ναντό, Σταύρου, Ελευθερίου, Ταγκμπατζούμι και Καρλίτος Ολιβέιρα.

- Στον πάγκο της Τότεναμ οι Φρίντελ, Ρόους, Ντόσον, Τσάντλι, Ντεμπέλε, Σάντρο και Λαμέλα.